Kūdikių odelė

Kūdikių odelė itin jautri išorės poveikiui

Kasdien pramonė mums pasiūlo tūkstančius produktų galinčių sudirginti odą ar sukelti alergiją. Šie produktai lengvai patenka į rinką ir yra labiausia pavojingi kūdikiams.

Kūdikis nėra mažas suaugęs, daugelis jo organizmo funkcijų yra dar ne pilnai susiformavusios ir todėl jis yra daug jautresnis aplinkos poveikiui. Ne išimtis yra ir kūdikio odelė, kurios apsauginė funkcija yra labai svarbi, tačiau dar ne visada efektyvi.

Kūdikio odelė, kokia ji?

Išoriškai kūdikio odelė yra tarsi idealios odos pavyzdys, ji itin švelni ir lygi.
Jei palygintume kūdikio odelę su suaugusiojo pastebėtume, kad ji yra daug plonesnė ir gležnesnė. Suaugęs žmogus turi apsauginį rūgštinį odos barjerą, kuris saugo nuo tam tikrų cheminių medžiagų, bakterijų patekimo. Tuo tarpu kūdikio odos barjerinis sluoksnis nėra pilnai susiformavęs ir todėl per odą į organizmo vidų gali daug lengviau patekti įvairios cheminės medžiagos, bakterijos bei virusai.

Priežiūra

Kūdikio odelės ypatybės verčia mus daug atidžiau stebėti su kuo kontaktuoja kūdikio odelė – kuo jūsų kūdikis aprengtas, kokiomis priemonėmis pateptas.

Dėl didelio kūdikio odelės laidumo alergiją kūdikiui gali sukelti net labai silpni alergenai, taip atsitinka todėl, kad šių medžiagų per ploną kūdikio odelę patenka daug didesnis kiekis, nei patektų suaugusiajam ir imuninė sistema į tai dažnai sureaguoja alerginėmis reakcijomis.

Svarbus dalykas, į kurį turėtume atkreipti dėmesį yra tai, kokiomis priemonėmis yra išskalbti kūdikio dėvimi rūbeliai, ar jie yra gerai išskalauti, kadangi medžiagos, kurių likučių būna rūbeliuose gali lengvai praeiti odos apsauginį barjerą ir pateikti į kūdikio organizmą.

Medžiagos, praėjusios odos barjerą, dažnai aktyvuoja kūdikio imuninę sistemą ir provokuoja alergines ligas, kurių pastaraisiais metais pasaulyje vis daugėja.

Alergiški kūdikiai

Alergiški kūdikiai yra ypač jautrūs cheminių medžiagų poveikiui, todėl jiems reikia ypatingo dėmesio. Buityje dažnai naudojamos cheminės medžiagos alergiškų mažylių odą veikia dvejopai.

Visų pirma patekusios cheminės medžiagos pačios provokuoja alergiją.

Antras, dažnai pamirštamas mechanizmas yra tas, kad cheminės medžiagos pažeidžia ir taip silpną kūdikių barjerą ir į organizmo vidų gali daug lengviau patekti kiti alergenai, kurie sukelia ryškias alergines reakcijas.

Svarbiausi patarimai

Visuomet stenkitės rinktis tik natūralias odos priežiūros priemones, o kūdikio rūbelius skalbkite tik vaikišku muilu arba specialiai kūdikiams skirtomis skalbimo priemonėmis, tokiu būdu sumažinsite odos sudirginimo ir alergijos išsivystymo tikimybę.