Sausos odos priežiūra

Oda – mūsų kūną dengiantis organas, kurio plotas 1,6 – 2 m2. Oda saugo mūsų organizmą nuo dažnai žalingo aplinkos poveikio.
Apsauginė funkcija yra labai svarbi, tačiau ne vienintelė funkcija, kurią atlieka oda. Odoje yra juntamosios dalelės, vadinamos receptoriais, jų dėka mes juntame aplinką: temperatūrą, spaudimą, vibraciją ir kt..

Kai kurių žmonių oda yra sausesnė negu kitų, todėl jai reikia išskirtinės priežiūros.

Kas sausina oda

Odą sausina įvairūs išorinės aplinkos veiksniai: maža santykinė oro drėgmė, stiprus vėjas, šaltis, karštis, ultravioletiniai spinduliai.

Odą sausina ne tik išoriniai aplinkos veiksniai, bet ir netinkama jos priežiūra. Visų pirma odą sausina dažnas jos prausimas muilu, ypač tuo, kurio pH yra šarmingesnis už odos pH, tai yra daugiau už 5,5.

Odos sausumą didina ir kontaktas su dirgikliais, kurie ypač sausina odą ir dažnai sukelia alergines reakcijas. Tai yra skalbimo milteliai, indų plovimo priemonės, patalpų valymo priemonės, įvairios medžiagos, esančios parfumerijos produktuose.

Kaip tinkamai prižiūrėti sausą odą

Visų pirma šarminio pH muilą vertėtų keisti į odos pH atitinkantį muilą. Be to, vertėtų atsisakyti ne tik skalbimo rankomis, bet ir indų plovimo rankomis. Jei to padaryti neįmanoma, rinkitės kuo natūralesnes indų plovimo priemones.

Atkreipkite dėmesį ir į miltelius, kuriais skalbiate rūbus dėmesį, rinkitės kiek įmanoma neutralesnius, mažiau stiprių cheminių detergentų turinčius skalbimo miltelius. Be to, po skalbimo verta pakartoti skalavimo režimą, ypač jei skalbiate kūdikio ar alergiško vaiko rūbelius.

Rūpinkitės apsauginiu odos barjeru, kurį sudaro išorinis odos sluoksnis epidermis ir apsauginė plėvelė. Šis barjeras yra labai svarbus, nes būtent jis apsaugo mūsų organizmą nuo bakterijų, virusų, grybelių bei alergenų patekimo.

Ypač svarbu užtikrinti odos apsauginio barjero funkciją išlaikant tinkamą odos riebumą bei drėgmę.

Reguliariai maitinkite bei drėkinkite odą, tam yra tinkami kremai, tepalai, aliejai, emulsijos, minkštinamieji ir drėkinamieji emolientai.

Pritaikius bent keletą iš minėtų sausos odos priežiūros patarimų galima gauti gerų rezultatų, sumažinti ar visai atsikratyti sausos odos tempimo jausmo bei vis daugiau laiko džiaugtis glotnia bei švelnia oda.