Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Laura
2017-05-28 01:21:00
Sveiki,noreciau suzinoti ar nestumo metu galima pasidaryti auksinio stafilokoko tyrima?Jei taip kur galeciau ji atlikti(oda beria puliniais)?
Viktorija Paltarackienė
2017-05-29 13:15:50
Laba diena, taip, galite tyrimą pasidaryti pas gydytoją dermatologą ar gydytoją alergologą (gyd. alergologui būtinas siuntimas). Pageidaujama, kad nebūtų tepami antibiotikai.
Irma
2017-04-24 12:24:00
Sveiki, norejau paklausti ar butu galima atlikti alergologini tyrima, kad istirtu kam esu alergiska, nes negaliu dazyti plauku, galva istinsta parausti , niezti, persti . antakius buvau daziusi taip pat istino. pries 6 m antakius galedavau dazyti o dabar neina . pasidariau antakiu permanentini makiaza , nieko nenutiko viskas labai gerai, bet dazyti plauku negaliu . daziau beamoniakiais aliejiniais dazais. gal kokiam kitam cheminiam elementui esu alergiska kurio galbut kituose plauku dazuose nera .
Viktorija Paltarackienė
2017-04-25 12:12:59
Laba diena. Taip, Jums reikalingas alergologinis ištyrimas. Reikėtų kreiptis gydytojo alergologo konsultacijai, (turėkite su savimi siuntimą) ir būtina spręsti dėl odos lopo mėginių. Sėkmės.
Raminta
2017-04-07 09:59:00
Sveiki.Dukrą labai dažnai beria.Darėmes alergijos tyrimus.Nustatytas pirmas jautrumo lygis kviečiams.Norėjau sužinoti ar esant tokiam jautrumo lygiui galimi bėrimai?Dėkui.
Viktorija Paltarackienė
2017-04-07 12:41:58
Laba diena, atliekant iš kraujo specifinius imunoglobulinus E 1 klasė dažniausiai kliniškai nereikšminga. Tačiau visada reikia vertinti visumą: svarbiausia vaiko simptomai, pastebimi provokuojantys faktoriai (nes simptomai kartais būna svarbesni už tyrimus), vaiko amžių (nes gal tik dabar pradėjo formuotis baltymai ir dar nėra jo reikiamo kiekio ir kraujas nerodo)... Jeigu yra įtarimas rekomenduojame eliminuoti įtariamą maisto produktą, nepamirštant ir slaptus alergenus (atidžiai skaityti etiketes, kad sudėtyje nebūtų kviečių) ir stebėti simptomus - jeigu jie išnyksta, galime įtarti alergiją kviečiams; jeigu išlieka abejonės maisto alergiją mums gali patvirtinti provokaciniai alerginiai mėginiai. Sėkmės.
Dita
2016-08-30 08:01:00
Laba diena, įtarus patirtą anafilaksinį šoką, man buvo atliktas kraujo tyrimas (Specif. IgE, mišri panelė, 36 alergenai). Jis parodė 4 alergijos klasę žemės ir lazdyno riešutams, žirniams bei sojos pupelėms. Ar remiantis šiais rezultatais, galima būtų įtarti tokią pat stiprią reakciją visiems kitiems ankštiniams (pvz., avinžirniams, pupoms, lęšiams) ir riešutams? O gal būtų galima atlikti papildomus, išplėstinius tyrimus būtent šiems produktams? Jei taip, kokią laboratoriją Vilniuje rekomenduotumėte?
Viktorija Paltarackienė
2016-09-01 10:37:55
Laba diena, kad galėčiau atsakyti į Jūsų klausimą, man labai svarbu žinoti ar Jūs valgote šiuos maisto produktus (pvz., avinžirnius, pupas, lęšius, kt. riešutus), ar buvo jiems kada nors kokių nors reakcijų? Jeigu buvo nors ir menkiausi simptomai, tada tikrai reikėtų tirti ir ieškoti bei vengti šitų maisto produktų. Jeigu jokių simptomų niekada nėra buvę, tada tyrimus galima atlikti, bet jais taip griežtai nereikėtų vadovautis, būtų galima valgyti šiuos maisto produktus, bet stebėti dėl galimų simptomų atsiradimo. Na ir žinoma, po buvusios anafilaksinės reakcijos reikia žinoti kaip vengti alergenų, slaptų alergenų bei kokia yra pirma pagalba, visada su savimi turėti adrenaliną, kažkokią žymę, kad esate alergiškas ir kam (pvz., apyrankė, ryškus, aiškus lapelis piniginėje ar panašiai). Kadangi pačiai teko ne kartą susidurti su specifinių alergenui imunoglobulinų E atlikimu VšĮ VUL Santariškių klinikose, tad tikrai žinau, kad ten jie atliekami kokybiškai. Apie kitas įstaigas Vilniuje duomenų neturiu. Sėkmės
Diana
2016-07-10 12:16:00
Laba diena. Po truputi daugiau nei savaites turėsiu vizitą pas alergologą. Man buvo pasakyta, jog vengčiau savaitę prieš gerti vaistus. Ar kontraceptinės tabletes taip pat reiktu nutraukti vartoti ar ne? geriu KT 21dieną, ir tada 7dienų pertrauka. Įtariamai alergija žiedadulkėms, žoliniams augalams, nuo kurių dustu, akys raudonuoja, sloga, čiaudulys, o prisedus ant žolės ar bent koks truputi ilgesnis kontaktas su žole, iškart oda pasidengia mažais raudonais spuogiukais, kuriuos labai niežti, o kiekvienas žolės prisilietimas ypač prie kojų odos iškart kelia alerginę reakciją, ten kur prisiliečia, atsiranda raudona dėmė.
Viktorija Paltarackienė
2016-07-22 00:19:44
Laba diena. Likus savaitei iki alergologo konsultacijos visada prašome, kad pacientas nevartotų priešalerginių medikamentų, o likus dienai iki konsultacijos - raminamųjų medikamentų. Visus kitus vaistus vartoti galite.
Rodyti po: