Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Milana
2017-08-29 14:21:00
Sveiki, ar galima taikyti vaikui, kuriam 4,5 metų imunoterapiją?Vaikui alergija dulkių erkei, vienai net 3-4 klasė, pripažintas alerginis rinitas ir alerginė bronchų astma. Pastoviai nosis užgulta, antihistamininius įvairių rūšių esame išbandę, nasonex ir kitus hormoninius purškalus, deja labai labai minimalus efektas nuo jų. Darželio lankyti negalim, naktys bemiegės. Todėl būtų įdomu sužinoti ar tokio amžiaus vaikui jau galima taikyti imunoterapiją.Ačiū.
Viktorija Paltarackienė
2017-09-01 15:07:32
Laba diena, kalbant apie Europos alergologų draugijos rekomendacija - specifinė imunoerapija rekomenduojama pradėti vaikams nuo 5 metų amžiaus. Tačiau, ši rekomendacija nėra absoliuti kontraindikacija, kad jaunesniems vaikams negalima taikyti imunoterapijos. Todėl tokiu atveju vertinama individualiai. Lietuvoje net turime tiekėjus, kurių specifinės imunoterpijos preparatai rekomenduojami nuo 2 m. amžiaus vaikams.
Dovile
2017-08-20 00:21:00
Sveiki, esu labai pavargusi nuo pastovios slogos ir čiaudulio. Mano problemos prasidėjo nuo paauglystės (~16m.), kai užklupus slogai pradėjau vartoti Otrivin ir nenustojau jo vartoti kaip nurodyta rekomendacijose – po 7 dienų. Tiesiog pripratau prie šio preparato ir naudojau jį kas vakarą prieš einant miegoti, nes nebegalėjau be jo užmigti. Vis atrodydavo, kad trūksta oro. Tai tęsėsi kokius metus. Po to aplinkinių skatinama atpratau, bet turėjau pastoviai užgulusią nosį. Po to prasidėjo šioks toks čiaudulys rytais prieš kokius 5 metus (dabar man 29 m.). Konsultavausi su alergologais. Padarius tyrimus iš kraujo, alergijos jokios nerado, bet visgi buvo išrašyti vaistai nuo alergijos, kurie tikrai palengvino kvėpavimą. Tuo metu berods vartojau Dimysta ir Zyrtec vakarais. Po to bandžiau atsisakyti vaistų, bet čiaudulys bei nosies bėgimas labai vargino ir tik intensyvėjo. Nusprendžiau pasikonsultuoti su LOR gydytoju, kadangi galbūt tai ne alergija. Jis apžiūrėjęs ir manęs išklausęs patikino, kad visgi tai alergijos požymiai. Su gydytoja alergologe nusprendėme padaryti tyrimus – pasėlio bei citologinį tyrimą. Pasėlyje - jokios bakterijos nebuvo išaugintos. Citologiniame tyrime - eozinofilų (ląstelių būdingų alerginiam uždegimui) nerasta. Galiausiai nutarta padaryti alergijos tyrimą ant odos, nuo kurio pasirodė alergija beržiniams medžiams (beržui, alksniui, lazdynui). Keisčiausia, kad čiaudulys stipriausiai pasireiškia nepriklausomai nuo metų laiko ir dar neišlipus iš lovos, o tik pramerkus akis. Nesvarbu kur miegočiau – ar namie, ar pas tėvus, ar svečiuose.. Taip pat išbandžiau jau daug vaistų, tokių kaip purškalai Rinocort Aqua, Dimysta, kremas Fucidin, geriami Cirus, Zyrtec ir pan. Nuo jų man tikrai geriau, bet šiuo metu laukiuosi ir stengiuosi nieko nenaudoti, bet kvėpuoti yra tiesiog sunku, nosį kutena beveik visą laiką. Mano diena prasideda taip – vos tik pramerkiu akis, pradedu čiaudėti ir pradeda bėgti išskyros iš nosies (vandeningos). Tai trunka kartais apie pusvalandį, kartais net apie porą valandų. Vis dėlto, užsikimšusi nosis yra pastoviai ir ją dirgina, kutena.. Šiuo metu turiu mintį, kad galbūt tai nosies gleivinė yra pažeista, plona, ar išbalansuota ir ji dėlto tokia jautri.. Žodžiu nebesugalvoju, kaip pagerinti gyvenimo kokybę, todėl kreipiuosi į Jus. Labai tikiuosi, kad galėsite man ką nors patarti daryti ar kur kreiptis..
Viktorija Paltarackienė
2017-08-22 10:18:55
Laba diena, labai svarbu, kad nėštumo periodu mama kvėpuotų laisvai ir vaisiui pakaktų deguonies, nes jiems labai kenkia hipoksija. Todėl būtinai rekomenduočiau nuvykti gydytojo alergologo konsultacijai, kur Jums bus sustyguotas gydymas. Jeigu tektų laukti ilgai konsultacijos, reikėtų pradėti vartoti Nasonex po 2 įpurškimus į kiekvieną nosies šnervę 1 k./d., prieš tai gerai išsiplovus nosį ir greta panaudokite Rinopanteiną po 1 lašą 3 k./d. Labai svarbu ar nejaučiate dusulio, kosulio, "švokštimo", jeigu pajustumėte - būtinai aptarkite su gydytoju.
Nijolė
2017-05-23 17:56:00
Šiandiena jau jūsų klausiau .esu pasimetusi ir nebežinau ką daryti ?? Tai pagal dabartinius rezultatus kaip ir esu nebealergiška nes dūrio alergenai ir mažai žymėjo . ir kraujo IgE perpus sumažėjęs ??? o kraujo tyrimas 56 alergenams visus nulius rodo , tai kaip su ta sloga esant pelėsiui ar šiuo metu kol išsprogsta medžiai, miegant ant pūkinės pagalvės ir dusulys ir sloga varvanti. nepaminėjau dar kad nosyje nuo slogos formuojasi polipai jau du kartus operuota bet ir vėl atauga ??? na sloga yra valdoma naudojant jau anksčiau minėtus medikamentus tai Dymista ir Opexa
Viktorija Paltarackienė
2017-05-24 09:15:50
Laba diena, labai sunku atsakyti į Jūsų klausimą nežinant tiksliai visos ligos eigos (ananmnezės). Todėl tikrai rekomenduočiau "gyvos" alergologo konsultacijos. Kiek suprantu šiuo metu atliktuose kraujo tyrimuose ir ant rankos atliktose odos dūrio alerginiuose mėginiuose šiuo metu įsijautrinimų tam tikram alergenui nerodo, tai reiškia, kad Jūs nealergiška. Jeigu dar liko kažkokių dvejonių rekomenduočiau atlikti specifinius imunoglobulinus E (IgE) pavieniams alergenams (Phadia arba kitaip vadinamu ImmunoCap aparatu - nes šis aparatas laikomas auksiniu standartu atliekant specifinius IgE ir pagal jį testuojami kiti aparatai) plunksnoms, namų dulkių erkėms, pelėsiui, šuniui. Nosies polipai dažnai būna kaip atskiras susirgimas nesusijęs su alerginėmis ligomis, gali būti genetiškai predisponuoti. Jie linkę recidyvuoti. Jų augimą slopina ar net juos mažina hormoniniai purškiami medikamentai į nosį pvz., Dymista. Visi priešalerginiai medikamentai mažina nosies gleivinės paburkimus net ir nesant alerginei slogai. Tad jeigu liko neaiškumu kreipkitės pakartotinai alergologo konsultacijai ir apsvarstykite galimybę atlikti mano minėtus tyrimus. Sėkmės.
Nijolė
2017-05-23 14:49:00
Laba diena, Esu alergiška plunksnoms ,patalinės erkutėms ,pelėsiui ,šuns kailiui .prieš keletą metų buvo nustatyta mėginiais buvo skira Ajerius ,poto Opexsa vaistai ir Dymista purškalas Dabar padarė kraujo tyrimą rodo visur nulius ,jau keletas metų geriu nuo alergijos vaistus praktiškai be pertraukos gydytojai sakiau, kad vartoju opexsą ir nosies purškalą Dymista. Svečiuose teko atsigulti ant pūkinės pagalvės, naktį švokščiantis kvėpavimas reikalingas buvo inhaliatorius įeinu nį drėgną patalpą tuojaus pirmiausia ima varvėti nosis . Kaip paaiškinti kodėl kraujo tyrime neranda alergenų ar čia vaistų poveikis ar kitos priežastys slogos ir dusulio.
Viktorija Paltarackienė
2017-05-23 16:29:35
Laba diena, rekomenduočiau būtinai pasidaryti pakartotinai odos dūrio alerginius mėginius, tik savaitę lako prieš tyrimą nevartokite geriamų priešalerginių medikamentų. Jūsų minėtas kraujo tyrimas ir odos dūrio alerginiai mėginiai papildo vienas kitą ir kartais prireikia jų abiejų. Jūsų vartoti medikamentai neturi įtakos kraujo tyrimui.
Natalija
2017-05-08 11:59:00
Sveiki, kartą jums jau rašiau dėl kūdikio, kuriam 10 mėn ilgai trunkančios slogos. Maždaug 1,5 mėnesio kūdikį vargina sloga, skaidri ir žalia, pradžioj skaidri, poto virto žalia, dabar vėl skaidri. Buvo atliktas pas LOR nosies pasėlis rasta gausiai moxarela catarallis bakterijos. Tada buvo skirti nosies lašai 5 dienom furacilin+drenalinas, po šių lašiukų slogos gausumas sumažėjo, bet praėjus savaitei vėl sloga atsirado ir vėl gausi skaidri ir žalia. Alergologiniai tyrimai aplinkos alergenam neigiami, alergologė pasiūlė pabandyti zyretco lašiukus 5 lašx2 k. dienoj. Jau 8 dienos geriame lašiukus, kūdikiui nė kiek negerėja- kaip bėga nosis, taip ir toliau bėga, net gausumas išskyrų nesumažėjo. Patarkite ką daryti toliau, gal tyrimai tokiam mažam vaikui dar alergijos nerodo?Jei tai alerginė sloga, ar jau būtų efektas nuo zyrteco lašiukų?Nes dabar jokio pagerėjimo nematau, tuoj pediatrė siūlys jau nasonex kūdikiui purkšti.
Viktorija Paltarackienė
2017-05-08 22:21:47
Laba diena. Antihistaminiai medikamentai (pvz., Zyrtec) pradeda veikti po maždaug valandos, tad efektą turėtumėte pastebėti tą pačią dieną. Tyrimai alergijos gali dar nerodyti, jeigu nėra pakankamai prisigaminusių baltymų (kiekvienam vaikui individualiai). Rekomenduočiau grįžti pas LOR gydytoją, paaiškinkite, kad gydymas buvo efektyvus, bet tik jį nutraukus simptomai vėl atsinaujino, tada gydytojas galės spręsti dėl tolimesnio gydymo ir/ar diagnozės peržiūrėjimo. Kaip minėjau reikėtų pagalvoti apie nosies sekreto citologiją, kurios metu būtų galima pamatyti, kurios ląstelės vyrauja. Sėkmės.
Rodyti po: