Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Milana
2017-08-29 14:21:00
Sveiki, ar galima taikyti vaikui, kuriam 4,5 metų imunoterapiją?Vaikui alergija dulkių erkei, vienai net 3-4 klasė, pripažintas alerginis rinitas ir alerginė bronchų astma. Pastoviai nosis užgulta, antihistamininius įvairių rūšių esame išbandę, nasonex ir kitus hormoninius purškalus, deja labai labai minimalus efektas nuo jų. Darželio lankyti negalim, naktys bemiegės. Todėl būtų įdomu sužinoti ar tokio amžiaus vaikui jau galima taikyti imunoterapiją.Ačiū.
Viktorija Paltarackienė
2017-09-01 15:07:32
Laba diena, kalbant apie Europos alergologų draugijos rekomendacija - specifinė imunoerapija rekomenduojama pradėti vaikams nuo 5 metų amžiaus. Tačiau, ši rekomendacija nėra absoliuti kontraindikacija, kad jaunesniems vaikams negalima taikyti imunoterapijos. Todėl tokiu atveju vertinama individualiai. Lietuvoje net turime tiekėjus, kurių specifinės imunoterpijos preparatai rekomenduojami nuo 2 m. amžiaus vaikams.
Natalija
2017-07-16 12:13:00
Laba diena, vaikui metukai, nuo 6 mėn kartojasi kosuliai, gegužės mėnesį turėjo obstrukcinį bronchitą, įtarinėja bronchų astmą. Birželį atlikome alergijos tyrimus, kraujo tyrimas parodė kiaušinio baltymui 0/1 klasę ir IgE 7,1. Aplinkoms alergenams 0 ( nors daryta namų d. erkei, beržui ir kai kuriom žolėms). Lopo tyrimai parodė kai kuriems maisto produktams alergiją. Sakykite kas tada vaikui sukelia bronchų astmą?nes kiek žinau aplinkos alergenai ją sukelia. Maistas yra prižiūrimas, nei pienas, nei kiaušiniai nei kviečių produktai nėra griežtai vartojami. Rizika yra didelė, nes vyresnė dukra turi alerginę BA, todėl labai neramu, kad tokiai mažytei jau irgi simptomų šios ligos yra.
Viktorija Paltarackienė
2017-07-17 09:55:02
Laba diena, astma gali būti alerginė ir nealerginė. Šios ligos priepuolius gali provokuoti daugelis veiksnių: alergenai (n.d. erkės, gyvūnai, paukščiai, pelėsiniai grybeliai, tarakonai, žiedadulkės), oro teršalai, kvėpavimo takų infekcija, fizinis krūvis, orų pokyčiai (staigi oro drėgmės ir temperatūros kaita), maistas ar jo priedai, vaistai, gastroezofaginis refliuksas, tabako dūmai (pvz. pasyvus rūkymas - jeigu vienas iš tėvelių rūko), cheminiai dirgikliai (aerozoliai, kvepalai, aštrūs kvapai, dažai, skalbikliai ir kt.)... Sėkmės.
Nijolė
2017-05-23 17:56:00
Šiandiena jau jūsų klausiau .esu pasimetusi ir nebežinau ką daryti ?? Tai pagal dabartinius rezultatus kaip ir esu nebealergiška nes dūrio alergenai ir mažai žymėjo . ir kraujo IgE perpus sumažėjęs ??? o kraujo tyrimas 56 alergenams visus nulius rodo , tai kaip su ta sloga esant pelėsiui ar šiuo metu kol išsprogsta medžiai, miegant ant pūkinės pagalvės ir dusulys ir sloga varvanti. nepaminėjau dar kad nosyje nuo slogos formuojasi polipai jau du kartus operuota bet ir vėl atauga ??? na sloga yra valdoma naudojant jau anksčiau minėtus medikamentus tai Dymista ir Opexa
Viktorija Paltarackienė
2017-05-24 09:15:50
Laba diena, labai sunku atsakyti į Jūsų klausimą nežinant tiksliai visos ligos eigos (ananmnezės). Todėl tikrai rekomenduočiau "gyvos" alergologo konsultacijos. Kiek suprantu šiuo metu atliktuose kraujo tyrimuose ir ant rankos atliktose odos dūrio alerginiuose mėginiuose šiuo metu įsijautrinimų tam tikram alergenui nerodo, tai reiškia, kad Jūs nealergiška. Jeigu dar liko kažkokių dvejonių rekomenduočiau atlikti specifinius imunoglobulinus E (IgE) pavieniams alergenams (Phadia arba kitaip vadinamu ImmunoCap aparatu - nes šis aparatas laikomas auksiniu standartu atliekant specifinius IgE ir pagal jį testuojami kiti aparatai) plunksnoms, namų dulkių erkėms, pelėsiui, šuniui. Nosies polipai dažnai būna kaip atskiras susirgimas nesusijęs su alerginėmis ligomis, gali būti genetiškai predisponuoti. Jie linkę recidyvuoti. Jų augimą slopina ar net juos mažina hormoniniai purškiami medikamentai į nosį pvz., Dymista. Visi priešalerginiai medikamentai mažina nosies gleivinės paburkimus net ir nesant alerginei slogai. Tad jeigu liko neaiškumu kreipkitės pakartotinai alergologo konsultacijai ir apsvarstykite galimybę atlikti mano minėtus tyrimus. Sėkmės.
Nijolė
2017-05-23 14:49:00
Laba diena, Esu alergiška plunksnoms ,patalinės erkutėms ,pelėsiui ,šuns kailiui .prieš keletą metų buvo nustatyta mėginiais buvo skira Ajerius ,poto Opexsa vaistai ir Dymista purškalas Dabar padarė kraujo tyrimą rodo visur nulius ,jau keletas metų geriu nuo alergijos vaistus praktiškai be pertraukos gydytojai sakiau, kad vartoju opexsą ir nosies purškalą Dymista. Svečiuose teko atsigulti ant pūkinės pagalvės, naktį švokščiantis kvėpavimas reikalingas buvo inhaliatorius įeinu nį drėgną patalpą tuojaus pirmiausia ima varvėti nosis . Kaip paaiškinti kodėl kraujo tyrime neranda alergenų ar čia vaistų poveikis ar kitos priežastys slogos ir dusulio.
Viktorija Paltarackienė
2017-05-23 16:29:35
Laba diena, rekomenduočiau būtinai pasidaryti pakartotinai odos dūrio alerginius mėginius, tik savaitę lako prieš tyrimą nevartokite geriamų priešalerginių medikamentų. Jūsų minėtas kraujo tyrimas ir odos dūrio alerginiai mėginiai papildo vienas kitą ir kartais prireikia jų abiejų. Jūsų vartoti medikamentai neturi įtakos kraujo tyrimui.
Adrija
2017-05-19 08:29:00
Laba diena, sakykite kūdikis susirgo obstrukciniu bronchitu, pulmonologo teigimu reikėtų alergologo konsultacijos, nes sako dėl alergijų susergama obstrukcijomis. Sakykite ar visada kūdikiams nuo alergijos būna obstrukcinis bronchitas ir ar reikėtų alergologui pasirodyti?
Viktorija Paltarackienė
2017-05-19 22:30:44
Laba diena. Taip, reikalinga alergologo konsultacija - ištyrimui dėl alerginio susirgimo galimybės. Nes viena iš obstrukcinio bronchito priežasčių gali būti įsijautrinimas tam tikram alergenui. Sėkmės.
Rodyti po: