Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Lijana
2017-05-06 18:41:00
Sveiki. Negaliu valgyti ananaso ir ananasų produktų (ananasų skonio ledų, sulčių, konservuotų ananasų, vaisių kokteilių, kuriuose yra ananaso ingredientai). Iš karto pradeda kraujuoti lūpos ir iš burnos. Ar tai yra alergija ananasui? Ačiū
Viktorija Paltarackienė
2017-05-08 21:55:04
Laba diena, panašūs simptomai gali būti būdingi ananaso vaisiaus rūgščių pažeistai gleivinei, bet kadangi simptomai labai išreikšti bei pasireiškia, net nuo minimalios koncentracijos (ledų ir panašiai), rekomenduočiau atvykti gydytojo alergologo konsultacijai, kur atlikus papildomus tyrimus galėtume patikslinti dėl alerginio susirgimo. Sėkmės.
Raminta
2017-04-07 09:59:00
Sveiki.Dukrą labai dažnai beria.Darėmes alergijos tyrimus.Nustatytas pirmas jautrumo lygis kviečiams.Norėjau sužinoti ar esant tokiam jautrumo lygiui galimi bėrimai?Dėkui.
Viktorija Paltarackienė
2017-04-07 12:41:58
Laba diena, atliekant iš kraujo specifinius imunoglobulinus E 1 klasė dažniausiai kliniškai nereikšminga. Tačiau visada reikia vertinti visumą: svarbiausia vaiko simptomai, pastebimi provokuojantys faktoriai (nes simptomai kartais būna svarbesni už tyrimus), vaiko amžių (nes gal tik dabar pradėjo formuotis baltymai ir dar nėra jo reikiamo kiekio ir kraujas nerodo)... Jeigu yra įtarimas rekomenduojame eliminuoti įtariamą maisto produktą, nepamirštant ir slaptus alergenus (atidžiai skaityti etiketes, kad sudėtyje nebūtų kviečių) ir stebėti simptomus - jeigu jie išnyksta, galime įtarti alergiją kviečiams; jeigu išlieka abejonės maisto alergiją mums gali patvirtinti provokaciniai alerginiai mėginiai. Sėkmės.
Dita
2016-08-30 08:01:00
Laba diena, įtarus patirtą anafilaksinį šoką, man buvo atliktas kraujo tyrimas (Specif. IgE, mišri panelė, 36 alergenai). Jis parodė 4 alergijos klasę žemės ir lazdyno riešutams, žirniams bei sojos pupelėms. Ar remiantis šiais rezultatais, galima būtų įtarti tokią pat stiprią reakciją visiems kitiems ankštiniams (pvz., avinžirniams, pupoms, lęšiams) ir riešutams? O gal būtų galima atlikti papildomus, išplėstinius tyrimus būtent šiems produktams? Jei taip, kokią laboratoriją Vilniuje rekomenduotumėte?
Viktorija Paltarackienė
2016-09-01 10:37:55
Laba diena, kad galėčiau atsakyti į Jūsų klausimą, man labai svarbu žinoti ar Jūs valgote šiuos maisto produktus (pvz., avinžirnius, pupas, lęšius, kt. riešutus), ar buvo jiems kada nors kokių nors reakcijų? Jeigu buvo nors ir menkiausi simptomai, tada tikrai reikėtų tirti ir ieškoti bei vengti šitų maisto produktų. Jeigu jokių simptomų niekada nėra buvę, tada tyrimus galima atlikti, bet jais taip griežtai nereikėtų vadovautis, būtų galima valgyti šiuos maisto produktus, bet stebėti dėl galimų simptomų atsiradimo. Na ir žinoma, po buvusios anafilaksinės reakcijos reikia žinoti kaip vengti alergenų, slaptų alergenų bei kokia yra pirma pagalba, visada su savimi turėti adrenaliną, kažkokią žymę, kad esate alergiškas ir kam (pvz., apyrankė, ryškus, aiškus lapelis piniginėje ar panašiai). Kadangi pačiai teko ne kartą susidurti su specifinių alergenui imunoglobulinų E atlikimu VšĮ VUL Santariškių klinikose, tad tikrai žinau, kad ten jie atliekami kokybiškai. Apie kitas įstaigas Vilniuje duomenų neturiu. Sėkmės
Ausra
2016-08-13 12:23:00
Laba diena, pajutau pries kokius 3 metus, kad tapau alergiska krevetem, ju atsisakiau valgyti , kaip ir viskas gerai, dabar pajutau , kad alergiska tapau katem, nors turiu 2 katinus namue, ryte atsikeliu varva nosis , kaip galeciau susitvarkyti ta beda?
Viktorija Paltarackienė
2016-08-13 23:19:38
Laba diena. Jūsų atveju būtina alergologo konsultacija, kur paskirs Jums tinkamą gydymą. Esant alergijai jūrų gėrybėms, rekomenduojame vengti šių produktų, atidžiai skaityti etiketes dėl "slaptų alergenų", atidžiai maistą rinkitės viešo maitinimo įstaigose (informuokite personalo darbuotojus apie turimą alergiją maistui)... Atsiradus reakcijai, pirmo pasirinkimo medikamentas - adrenalinas (0,3 ml priekiniame šlaunies paviršiuje į raumenį) ir kviečiama greitoji medicinos pagalba. Dėl alergijos katėms, kiek įmanoma rekomenduojame vengti kontakto su šiuo gyvūnu, esant galimybei surasti augintiniui kitus namus, jeigu to negalite padaryti pasvarstykite apie alergenui specifinę imunoterapiją. Esant simptomams vartojami priešalerginiai medikamentai, purškiami hormoniniai medikamentai į nosį,... Sėkmės.
Erika
2016-05-04 09:44:00
Laba diena. Man nustate alergija kiausinio baltymams. Valgydama salotas nepastebejau , kad juose yra kiausinio baltymo ir po keliu valandu pradejo alergizuoti. Persti ertme tarp gerkles ir nosies. Didelis nosies uzgulimas, iprasti lasiukai nepadeda ir griauzia. Ar imanoma prislopinti kokiais vaistais sia alergija ?
Viktorija Paltarackienė
2016-05-07 23:08:53
Laba diena, Jūsų atveju rekomenduočiau kiek įmanoma vengti kiaušinio: atidžiai skaityti etiketes, valgant nesavo ruoštą maistą būtinai klauskite ar nėra kiaušinio,... Specifinio gydymo šiuo metu neturime yra tik simptominis: adrenalinas, priešalerginiai medikamentai. Visada esant pavojingoms reakcijoms būtina su savimi turėti adrenaliną, kuris leidžiamas į raumenį - priekinį šlaunies paviršių, 0,3 ml. Taip pat turėkite priešalerginių medikamentų, jas reikėtų dėti po liežuviu.
Rodyti po: