Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Alina
2017-01-22 22:53:00
Sveiki, mano seimoje yra problema, kad mano vyrui labai niezti oda, tai butu koju ir uzpakalio sritis. Kojos ir ten yra isberta yra spuogiuku ir kartais gali kasytis iki kraujo. Noreciau paklausti ar tai rimta? Nes musu seimai tai sukelia daug diskomforto.
Viktorija Paltarackienė
2017-01-23 15:18:53
Laba diena, tokio bėrimo priežastys gali būti labai įvairios: netinkamos odos priežiūros priemonės, alerginiai susirgimai, įvairūs dermatologiniai susirgimai, infekciniai susirgimai, įvairūs gretutiniai susirgimai ir kt. Todėl labai svarbu pamatyti bėrimo pobūdį, žinoti ligos eiga (kada maždaug atsirado, gal gali susieti su kažkokiu veiksniu ir kt.). Rekomenduočiau kreiptis gydytojo dermatologo ir/ar alergologo konsultacijai. Iki konsultacijos bėrimus fotografuokite, venkite įtariamų faktorių, praustis reikėtų ne po karštu vandeniu, pakeiskite prausimosi priemones - iš vaistinės sausai, niežtinčiai odai, po prausimosi reikėtų odą per tris minutes patepti drėkinamuoju kremu iš vaistinės niežtinčiai odai, nesant jokio efekto galite pabandyti išgerti priešalerginių medikamentų 1-2 tab./d. Sėkmės.
Vilma
2016-12-19 10:01:00
Sveiki, kankina alergija tik jau trecias menuo neatrandu nuo ko, nustojau vartoti cukru ,nes ansciau yra buve alergija sokoladui, na nepadeda, beveik pieno produktu nevartoju vistiek nieko, dabar galvoju kai kuriam briketais ir gana nemazai dulkiu nuo to buna, tai dabar bandysim kurt malkom . Alergija sokoladui pati atradau, kai Kaune nuvykau tai nuo niezu gyde ,man tik blogiau ten nuo to tepalo pasidare. Pagrindine kojas niesti ir spuogeliais isberia, tas pats darydavos nuo sokolado, bet dabar jo nevalgau ir net be cukraus apsieinu. Prasau patarkik ka daryt. Dekoju, sekmes.
Viktorija Paltarackienė
2016-12-20 15:49:22
Laba diena, priežastys gali būti labai įvairios: alerginė, odos ligos, netinkamos odos priežiūros priemonės, gretutiniai susirgimai,... Kad patikslinti priežastį reikia kruopštesnės ligos anamnezės, apžiūrėti bėrimus, prireikus atlikti papildomus tyrimus, todėl būtina gydytojo konsultacija. Iki konsultacijos bėrimus fotografuokite, naudokite odos priežiūros priemones iš vaistinės (kremas, prausiklis) jautriai odai, prauskitės su nekarštu vandeniu, kadangi šokoladas provokuoja bėrimus - internete peržvelkite dietą "be pseudoalergenų", esant niežėjimui - galite pabandyti išgerti priešalerginių medikamentų (7 dienas iki alergologo konsultacijos jeigu yra galimybė geriau jų nevartoti). Sėkmės.
Simona
2016-12-04 20:23:00
Laba vakaras. Atsitiko taip, kad man išbėrė beveik visą kūną rankos ( daugiausiai vidinis paviršius), nugaros apatinė dalis, pilvas ( pavieniai) , kojos (labiau šlaunys), sedmenys. Niežti labai, kai kur bėrimas yra smulkus, kai kur spuogiukai susilieja ir gaunasi raudonas plėmas. Buvau priimamajame, ten pasakė lyg ir alergija, bet niekas tiksliai nežino. Na ką naujo valgiau tai lašiša. Sekančią dieną atsirado bėrimas ant rankos vidinio paviršiaus, vėliau išplito. Dabar jau trečia para. Antra diena kaip jau vartoju vaistus ir bėrimas nemažėja, o atrodo kad net dar išplito, bet nežymiai. Niekada gyvenime alergijų ir bėrimu neturėjau. Ar tai gali būti alergija ar ieškoti odos ligos? O gal yra galimybė jums nuotraukas atsiųsti kaip atrodo bėrimas?
Viktorija Paltarackienė
2016-12-05 10:49:15
Laba diena, Jūsų atveju labai svarbu, per kiek laiko išnyksta vienas bėrimo elementas. Rekomenduočiau apibrėžti vieną bėrimo elementą ir stebėti per kiek laiko jis išnyks savaime. Jeigu per kelias valandas ar parą, tada tai greičiausiai dilgėlinė. Jeigu laikosi ilgai ir reikia kelių dienų ar savaičių, tada kažkuris dermatitas arba kita odos liga. Rekomenduočiau vengti įtariamų faktorių, naudokite odos priežiūros priemones iš vaistinės jautriai alergiškai odai, pabandykite pavartoti antros kartos priešalergines tabletes. Nesant efekto kreipkitės gydytojo konsultacijai. Sėkmės. Dėl nuotraukų - keletas žmonių savo nuotraukas buvo įkėlę prie savo klausimo ir aš galėjau jas peržiūrėti. Tačiau jeigu nenorėtumėte kelti jas čia, reikėtų atvykti konsultacijai.
Kotryna
2016-11-14 01:37:00
Sveiki, rugsėjo pradžioje įsidarbinau rūbų parduotuvėje, nežinau ar simptomai su tuo tikrai susiję tačiau praėjus kokiam mėnesiui ar pradėjo niežėti kojų odą (kitą blauzdų pusę), su laiku niežėjimas plinta, dabar jaučiu, jog oda sudirgusi visur, ypač kelių vidinėse pusėse, vakarais jaučiu net šiokį tokį deginimo pojūtį, pasikasius oda iškart parausta, šiek tiek išberia (spuogeliai nedideli, raudoni, bėrimas nepanašus į dilgelinę). Nesikasant po kiek laiko praeina. Darbe dažnai čiaudėju, išsausėja akys, gal tai kokia alerginė reakcija? Galvoju įsigyti pagerti Aerius, daugiau nelabai žinau ką daryti. Ar tai gali būti susiję su kitais faktoriais (stresas, alergija maistui ar pns.) ?
Viktorija Paltarackienė
2016-11-14 15:38:36
Laba diena. Taip, tai galėtų būti ir alerginis susirgimas ar kokia kita liga. Priežastys gali būti labai įvairios: įvairūs dirginantys faktoriai (netinkamos odos priežiūros priemonės, centrinis šildymas - sausina odą, karštas vanduo maudantis...), alerginis susirgimas, odos ligos, gretutiniai susirgimai (infekciniai, onkologiniai, autoimuniniai...), šalutinis vartojamų medikamentų poveikis ir kt. Kad patikslinti diagnozę būtina gydytojo specialisto konsultacija, bėrimus fotografuokite, naudokite odos priežiūros priemones iš vaistinės (prausiklis, kremas sausai, sudirgusiai odai), venkite įtariamų faktorių, nestebint efekto galite pabandyti pavartoti minėtus medikamentus. Sėkmės.
Vladas
2016-11-08 06:45:00
Kai tik ateina žiema,ar net vėlyvas ruduo , pradeda labai niežtieti kūną, ypatingai kojas, ir išberia. Kokius vaistus vartoti.Ačiū. Vladas
Viktorija Paltarackienė
2016-11-09 09:58:16
Laba diena, Jūsų atveju labai svarbu koks yra bėrimo pobūdis. Jeigu, tai yra pūkšlės (bėrimas panašus į dilgėlių sukeltą bėrimą), tada būtų galima įtarti dilgėlinę ir gydymui skiriame antros kartos priešalerginius medikamentus bei šalinti įtariamus faktorius. Jeigu bėrimas smulkus, šiurkštus, pleiskanojantis, sausomis dėmėmis - būtų galima įtarti dermatitą, tokiu atveju labai svarbu gera odos priežiūra drėkinamieji prausikliai, praustis nekarštame vandenyje iki 15 min., po to iškarto per 3 min patepti drėkinamąjį kremą, prireikus kremas tepamas ir dažniau (pagal poreikį, kad oda būtų sudrėkinta), šaltis, centrinio šildymas įjungimas sausina odą, todėl drėkinkite gyvenamąsias patalpas, šiltai renkitės einant į lauką. Abiem atvejais būtina gydytojo specialisto konsultacija diagnozės patikslinimui ir Jums tinkamo gydymo paskyrimui. Sėkmės.
Rodyti po: