Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Aisteai
2017-10-16 13:11:00
Laba diena , Daziau antakius su hena dazais (salone). Kita ryta atsikeliau istinusi , pasireiske stipri alergija .Aplink akis didelis patinimas , atsivere zaizdos antakiu srityje ir aplink juos. Buvau ligonineje , taciau ten suleido Tavegil ir paleido namo . Taciau kasdien atsikeliu vis baisesnes situacijos . Susidare puslytes ( labai panasios i herpesa) bijau ,kad neisplistu i akiu zona , nes internete skaiciau ,kad galima ir apakti ,jau nekalbu apie randus .. Klausimas butu-- kaip dar pagreitinti gyjima? Ir po kiek laiko galima tiketis pagerejimo? Kokias priemones naudoti??
Viktorija Paltarackienė
2017-10-17 10:55:44
Laba diena, nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės gydytojo alergologo arba dermatologo konsultacijai. Nes gydymas priklauso nuo pažeidimo stiprumo bei antrinės infekcijos prisidėjimo. Plagal Jūsù apibūdinimà, tai galėtù būti ir pūslinis dermatitis, ir prisidėjusi antrinė infekcija ar kitos komplikacijos. O kiekvieno susirgimo atveju gydymas yra skirtingas. Iki konsultacijos naudokite dezinfekuojančias priemones (Pvz., octisept, vandeninius dezinfekuojančius dažus iš vaistinės), priešalergines tabletes ir būtinas priešuždegiminis gydymas (pagal pažeidimo pobūdį: arba hormoniniai medikamentai, arba kalcineurino inhibitorius, arba/ir priešinfekciniai medikamentai), vaistus pradžioje gali išrašyti šeimos gydytojas, taip pat prireikus gydytojas gali duoti skubù siuntimà gydytojui specialistui ir su šiuo siuntimu Jus gydytojas turi priimti tà pačià dienà. Sėkmės.
Edgaras
2017-08-29 10:57:00
Laba diena, Pradėjo sausėti oda aplink burną ir nosį nusiskutus nuplanu veidą vandeniu noriu pasitepti kremo graužia anskčiau nieko panašaus nebūdavo gal galėtumėte apibūdinti kas tai per išsausįjimas?
Viktorija Paltarackienė
2017-09-01 15:12:43
Laba diena, Jūsų atveju būtina pamatyti, kaip atrodo oda ir ar yra bėrimo elementų. Nes priežastys gali būti įvairios: iritacija (odos sudirgimas), alerginis kontaktinis dermatitas, odos grybelis ar kitas infekcinis susirgimas, odos liga... Rekomenduočiau registruotis gydytojo dermatologo konsultacijai, o iki jos odos pakitimus fotografuokite ir naudokite veido odos priežiūros priemones iš vaistinės - jautriai, sudirgusiai odai. Sėkmės.
Rasa
2017-06-25 15:32:00
Laba diena, mano sūnui 21 metai. Jau daug metų mus vargina, alerginis rinitas ir atopinis dermatitas. Dermatito pažymių neturėjome seniai, tačiau šienligė kamuoja kiekvienais metais vasaros laikotarpiu(prasideda birželio mėnesį ir baigiasi su tarpais rugpjūčio mėnesį). Praeitais metais mes pasiryžom pabandyti imunoterapinį gydymą, t.y. nuo gruodžio iki vasario mėnesį sūnui buvo leidžiamos 6-ios poodinės injekcijos. Po šio gydymo maždaug kovo mėnesį jam atsirado bėrimai ant plaštakųir tarpupirščiuose( pūslelių pavidalu) labai panašūs į kontaktinį dermatitą. Daktarė apžiūrėjusi sūnų, paskyrė naudoti flucinar tepalą nakčiai. Tepant pagerėdavo ir visai užgydavo, tačiau po kiek laiko bėrimas ir vėl atsirasdavo. Taip ir žaidžiam iki šios dienos. Mums dar taip nebuvo. Noriu pas jus pasiklausti, ar galėjo gydymas alergenais iššaukti odos pablogėjimą ir bėrimą? Daktarė sako, kad čia tik sutapimas, bet aš labai abejoju tolimesniu gydymu, nes mums taip nebuvo jau daug metų. Ir kiek dar galima tepti flucinar kremą? Pagarbiai Rasa
Viktorija Paltarackienė
2017-06-26 08:11:53
Laba diena, labai svarbu pamatyti bėrimą, nes priežastys gali būti įvairios: dishidrozinė egzema, atopinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas,... Tačiau visada yra tikimybė, kad alergenui specifinė imunoterapija gali pabloginti atopinio dermatito eigą. Tiesiog reikėtų aptarti su Jus gydančia gydytoja dėl galimybės patikslinti plaštakų egzemos priežastį: pagalvoti apie odos lopo mėginių atlikimą, neradus priežasties spręsti dėl odos biopsijos atlikimo tikslingumo. Flucinar kremas yra vietinis gliukokortikosteroidas, tai pirmo pasirinkimo medikamentai, kurie skiriami šios ligos gydymo atveju, dažniausiai skiriami dviem savaitėms, jeigu nutraukus gydymą bėrimas atsinaujina, sprendžiama dėl palaikomojo gydymo. Pirmiausia, kai pagerėja oda, bėrimas nyksta - neskubėkite nutraukti vaisto tepimo, o tiesiog juos palengva retinkite (kelias dienas kas antrą, kas trečią dieną...). Ir žinoma labai svarbi odos priežiūra: emolientai, specialūs prausikliai, apsauginės priemonės atliekant įvairius darbus... Sėkmės
Irma
2017-04-24 12:24:00
Sveiki, norejau paklausti ar butu galima atlikti alergologini tyrima, kad istirtu kam esu alergiska, nes negaliu dazyti plauku, galva istinsta parausti , niezti, persti . antakius buvau daziusi taip pat istino. pries 6 m antakius galedavau dazyti o dabar neina . pasidariau antakiu permanentini makiaza , nieko nenutiko viskas labai gerai, bet dazyti plauku negaliu . daziau beamoniakiais aliejiniais dazais. gal kokiam kitam cheminiam elementui esu alergiska kurio galbut kituose plauku dazuose nera .
Viktorija Paltarackienė
2017-04-25 12:12:59
Laba diena. Taip, Jums reikalingas alergologinis ištyrimas. Reikėtų kreiptis gydytojo alergologo konsultacijai, (turėkite su savimi siuntimą) ir būtina spręsti dėl odos lopo mėginių. Sėkmės.
Giedrė
2017-04-19 13:10:00
Laba diena, mano 3 metų sūnui yra nustatytas atopinis dermatitas. Pagrindinės bėrimo vietos - sėdmenys, nugaros apatinė dalis ir kiek mažiau blauzdos. O pats didžiausias židinys - du dešinės rankos pirštai, ant vieno iš jų pradėjo oda luptis, niežti, tai jis besikasydamas padarė žaizdas ties pirštų sulenkimais. Pastebėjau, kad išrašyti tepaliukai padeda tik vienam gydymo seansui, vėliau jie nepadeda. Prieš metus buvome pas alergologę, bet nenustatė jokių alergenų. O dermatologai gydo vietiškai - tepalais, kurie padeda 1 kartą. Kai ką daryti ir kaip apdėti vaikui? kaip nustatyti priežastis?
Viktorija Paltarackienė
2017-04-19 15:11:27
Laba diena. Atopinis dermatitas gali būti alerginis ir nealerginis. Alerginio atopinio dermatito atveju gali būti pastebimas tam tikras alergenas, kuris provokuoja bėrimus arba patvirtinama tyrimais ir pašalinus alergeną iš aplinkos, dietos ligos eiga lengvėja. Nealerginio atopinio dermatito atveju ligos eiga banguoja pati iš savęs. Kadangi atopinis dermatitas yra lėtinis susirgimas, todėl labai svarbi odos priežiūra: vengti provokuojančių, dirginančių faktorių, specialūs prausikliai ir kremai atopiškai odai (nusiprausus būtina per 3 min. odą sutepti emolientais, dar jais papildomai tepti nemažiau 2 k./d. plius pagal poreikį, kai tik oda išsausėja), apatiniai, rūbai, kurie kontaktuoja su oda turi būti natūralaus pluošto ir laidūs orui, mažai dažyti, po skalbimo būtina juos dar papildomai skalauti keletą kartų, stebėti, kad vaikas nenusikasytų, nes tada formuojasi užburtas ratas ir ligos pablogėjimas (karpyti nagus, miegoti ilgom rankovėm - kelnėmis rūbais, kojinės, prireikus pirštinėmis... Paūmėjus ligai būtinas gydymas: vietiškai tepami hormoniniai medikamentai, vietiniai imunomoduliatoriai. Negerėjant būtina gydytojo specialisto konsultacija, nes gali prisidėti antrinė infekcija ir tada skiriamas atitinkamas gydymas. Rekomenduočiau pasidomėti internete apie egzemos mokyklą ir atsiradus progai būtinai sudalyvaukite. Sėkmės.
Rodyti po: