Konsultuoja alergologė

Klausk alergologo

Vardas (neprivaloma)

Gauti pranešimą el. paštu
apie alergologės atsakymą

Klausimas

Užduoti klausimą
Natalija
2017-07-16 12:13:00
Laba diena, vaikui metukai, nuo 6 mėn kartojasi kosuliai, gegužės mėnesį turėjo obstrukcinį bronchitą, įtarinėja bronchų astmą. Birželį atlikome alergijos tyrimus, kraujo tyrimas parodė kiaušinio baltymui 0/1 klasę ir IgE 7,1. Aplinkoms alergenams 0 ( nors daryta namų d. erkei, beržui ir kai kuriom žolėms). Lopo tyrimai parodė kai kuriems maisto produktams alergiją. Sakykite kas tada vaikui sukelia bronchų astmą?nes kiek žinau aplinkos alergenai ją sukelia. Maistas yra prižiūrimas, nei pienas, nei kiaušiniai nei kviečių produktai nėra griežtai vartojami. Rizika yra didelė, nes vyresnė dukra turi alerginę BA, todėl labai neramu, kad tokiai mažytei jau irgi simptomų šios ligos yra.
Viktorija Paltarackienė
2017-07-17 09:55:02
Laba diena, astma gali būti alerginė ir nealerginė. Šios ligos priepuolius gali provokuoti daugelis veiksnių: alergenai (n.d. erkės, gyvūnai, paukščiai, pelėsiniai grybeliai, tarakonai, žiedadulkės), oro teršalai, kvėpavimo takų infekcija, fizinis krūvis, orų pokyčiai (staigi oro drėgmės ir temperatūros kaita), maistas ar jo priedai, vaistai, gastroezofaginis refliuksas, tabako dūmai (pvz. pasyvus rūkymas - jeigu vienas iš tėvelių rūko), cheminiai dirgikliai (aerozoliai, kvepalai, aštrūs kvapai, dažai, skalbikliai ir kt.)... Sėkmės.
Rasa
2017-06-25 15:32:00
Laba diena, mano sūnui 21 metai. Jau daug metų mus vargina, alerginis rinitas ir atopinis dermatitas. Dermatito pažymių neturėjome seniai, tačiau šienligė kamuoja kiekvienais metais vasaros laikotarpiu(prasideda birželio mėnesį ir baigiasi su tarpais rugpjūčio mėnesį). Praeitais metais mes pasiryžom pabandyti imunoterapinį gydymą, t.y. nuo gruodžio iki vasario mėnesį sūnui buvo leidžiamos 6-ios poodinės injekcijos. Po šio gydymo maždaug kovo mėnesį jam atsirado bėrimai ant plaštakųir tarpupirščiuose( pūslelių pavidalu) labai panašūs į kontaktinį dermatitą. Daktarė apžiūrėjusi sūnų, paskyrė naudoti flucinar tepalą nakčiai. Tepant pagerėdavo ir visai užgydavo, tačiau po kiek laiko bėrimas ir vėl atsirasdavo. Taip ir žaidžiam iki šios dienos. Mums dar taip nebuvo. Noriu pas jus pasiklausti, ar galėjo gydymas alergenais iššaukti odos pablogėjimą ir bėrimą? Daktarė sako, kad čia tik sutapimas, bet aš labai abejoju tolimesniu gydymu, nes mums taip nebuvo jau daug metų. Ir kiek dar galima tepti flucinar kremą? Pagarbiai Rasa
Viktorija Paltarackienė
2017-06-26 08:11:53
Laba diena, labai svarbu pamatyti bėrimą, nes priežastys gali būti įvairios: dishidrozinė egzema, atopinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas,... Tačiau visada yra tikimybė, kad alergenui specifinė imunoterapija gali pabloginti atopinio dermatito eigą. Tiesiog reikėtų aptarti su Jus gydančia gydytoja dėl galimybės patikslinti plaštakų egzemos priežastį: pagalvoti apie odos lopo mėginių atlikimą, neradus priežasties spręsti dėl odos biopsijos atlikimo tikslingumo. Flucinar kremas yra vietinis gliukokortikosteroidas, tai pirmo pasirinkimo medikamentai, kurie skiriami šios ligos gydymo atveju, dažniausiai skiriami dviem savaitėms, jeigu nutraukus gydymą bėrimas atsinaujina, sprendžiama dėl palaikomojo gydymo. Pirmiausia, kai pagerėja oda, bėrimas nyksta - neskubėkite nutraukti vaisto tepimo, o tiesiog juos palengva retinkite (kelias dienas kas antrą, kas trečią dieną...). Ir žinoma labai svarbi odos priežiūra: emolientai, specialūs prausikliai, apsauginės priemonės atliekant įvairius darbus... Sėkmės
Laura
2017-05-28 01:21:00
Sveiki,noreciau suzinoti ar nestumo metu galima pasidaryti auksinio stafilokoko tyrima?Jei taip kur galeciau ji atlikti(oda beria puliniais)?
Viktorija Paltarackienė
2017-05-29 13:15:50
Laba diena, taip, galite tyrimą pasidaryti pas gydytoją dermatologą ar gydytoją alergologą (gyd. alergologui būtinas siuntimas). Pageidaujama, kad nebūtų tepami antibiotikai.
Nijolė
2017-05-23 17:56:00
Šiandiena jau jūsų klausiau .esu pasimetusi ir nebežinau ką daryti ?? Tai pagal dabartinius rezultatus kaip ir esu nebealergiška nes dūrio alergenai ir mažai žymėjo . ir kraujo IgE perpus sumažėjęs ??? o kraujo tyrimas 56 alergenams visus nulius rodo , tai kaip su ta sloga esant pelėsiui ar šiuo metu kol išsprogsta medžiai, miegant ant pūkinės pagalvės ir dusulys ir sloga varvanti. nepaminėjau dar kad nosyje nuo slogos formuojasi polipai jau du kartus operuota bet ir vėl atauga ??? na sloga yra valdoma naudojant jau anksčiau minėtus medikamentus tai Dymista ir Opexa
Viktorija Paltarackienė
2017-05-24 09:15:50
Laba diena, labai sunku atsakyti į Jūsų klausimą nežinant tiksliai visos ligos eigos (ananmnezės). Todėl tikrai rekomenduočiau "gyvos" alergologo konsultacijos. Kiek suprantu šiuo metu atliktuose kraujo tyrimuose ir ant rankos atliktose odos dūrio alerginiuose mėginiuose šiuo metu įsijautrinimų tam tikram alergenui nerodo, tai reiškia, kad Jūs nealergiška. Jeigu dar liko kažkokių dvejonių rekomenduočiau atlikti specifinius imunoglobulinus E (IgE) pavieniams alergenams (Phadia arba kitaip vadinamu ImmunoCap aparatu - nes šis aparatas laikomas auksiniu standartu atliekant specifinius IgE ir pagal jį testuojami kiti aparatai) plunksnoms, namų dulkių erkėms, pelėsiui, šuniui. Nosies polipai dažnai būna kaip atskiras susirgimas nesusijęs su alerginėmis ligomis, gali būti genetiškai predisponuoti. Jie linkę recidyvuoti. Jų augimą slopina ar net juos mažina hormoniniai purškiami medikamentai į nosį pvz., Dymista. Visi priešalerginiai medikamentai mažina nosies gleivinės paburkimus net ir nesant alerginei slogai. Tad jeigu liko neaiškumu kreipkitės pakartotinai alergologo konsultacijai ir apsvarstykite galimybę atlikti mano minėtus tyrimus. Sėkmės.
Nijolė
2017-05-23 14:49:00
Laba diena, Esu alergiška plunksnoms ,patalinės erkutėms ,pelėsiui ,šuns kailiui .prieš keletą metų buvo nustatyta mėginiais buvo skira Ajerius ,poto Opexsa vaistai ir Dymista purškalas Dabar padarė kraujo tyrimą rodo visur nulius ,jau keletas metų geriu nuo alergijos vaistus praktiškai be pertraukos gydytojai sakiau, kad vartoju opexsą ir nosies purškalą Dymista. Svečiuose teko atsigulti ant pūkinės pagalvės, naktį švokščiantis kvėpavimas reikalingas buvo inhaliatorius įeinu nį drėgną patalpą tuojaus pirmiausia ima varvėti nosis . Kaip paaiškinti kodėl kraujo tyrime neranda alergenų ar čia vaistų poveikis ar kitos priežastys slogos ir dusulio.
Viktorija Paltarackienė
2017-05-23 16:29:35
Laba diena, rekomenduočiau būtinai pasidaryti pakartotinai odos dūrio alerginius mėginius, tik savaitę lako prieš tyrimą nevartokite geriamų priešalerginių medikamentų. Jūsų minėtas kraujo tyrimas ir odos dūrio alerginiai mėginiai papildo vienas kitą ir kartais prireikia jų abiejų. Jūsų vartoti medikamentai neturi įtakos kraujo tyrimui.
Rodyti po: