Vaikų egzema

KAS YRA VAIKŲ EGZEMA?

Dauguma vaikų, kuriems išsivysto egzema, turi tėvus, seseris ar brolius, kurie sirgo arba iki šiol kenčia nuo stipraus karščiavimo, astmos arba egzemos. Jeigu abu tėvai kenčia nuo išvardintų ligų, rizika, jog vaikas taip pat sirgs egzema, išauga iki 40%. Jeigu serga tik vienas iš tėvų, rizika sumažėja iki 26%. Statistika bei moksliniai tyrimai rodo, jog egzema yra paveldima ir net 20% vaikų, gimusių šiandieninėje Danijoje susidurs su šia liga.

Vaikų egzema taip pat vadinama: Atopinė egzema, atopinis dermatitas, astmatinė egzema ar niežulio egzema.

KODĖL MANO VAIKAS SERGA EGZEMA?

Vaikui, sergančiam egzema, trūksta riebalų rūgšties, kuri natūraliai padeda išlaikyti odos ląsteles savo vietose. Metaforiškai kalbant, tokia oda yra tarsi plytų sieną be cemento skiedinio.

Jeigu jūsų vaiko oda nesubalansuota, išgaruoja per daug vandens ir oda netrukus tampa sausa bei šiurkšti. Nesubalansuota oda taip pat kenčia nuo didelio jautrumo, ji tampa imli įvairiems išoriniams veiksniams, pvz. bakterijoms, o vanduo muilas ir kvepalai tampa tikri odos dirgikliai.

Jeigu jūsų vaiko oda yra nesubalansuota, mažylis gali nuolatos kasytis. Danijos Astmos ir alergijos asociacijos puslapyje rasite daugiau naudingos informacijos apie tai, kaip padėti savo vaikui ir kontroliuoti egzemą.