Odos anatomija

Oda yra didžiausias ir svarbiausias mūsų kūno organas. Ji užtikrina apsaugą nuo įvairių elementų ir išlaiko reikiamą organizmo skysčių balansą. Rūpindamiesi savo oda, pvz. naudodami drėkinimo kremus, galite apsisaugoti nuo odos problemų ir užtikrinti, jog jūsų egzema neblogėja.

ODĄ SUDARO TRYS SLUOKSNIAI:

EPIDERMIS

Epidermis, taip pat vadinamas ragenos sluoksnio epidermiu, yra viršutinis odos sluoksnis. Jis funkcionuoja, kaip kūno ir aplinkos barjeras. Epidermis yra 0,01 mm storio, o jį sudaro plonas lipidų klodas. Kai odos ląstelės žūna, kūnas iškart jas pašalina, o jų vietą keičia naujos ląstelės. Vidutiniškai epidermis atsinaujina kas 3 – 4 savaites. Epidermį taip pat sudaro pigmentinės ląstelės, kurios suteikia odai įdegį ir apsaugo nuo ultravioletinių spindulių.

TIKROJI ODA

Tikroji oda yra sudaryta iš plono jungiamojo audinio sluoksnio, į kurį įeina kraujagyslės, nervų galūnės, prakaito bei riebalinės liaukos ir plaukų folikulai. Tikroji oda reguliuoja kūno temperatūrą ir suteikia visai kūno odai elastingumo.

POODINIS SLUOKSNIS

Poodinis sluoksnis yra pats žemiausias iš visų trijų odos sudedamųjų dalių. Jis sujungia odą su pagrindiniu audiniu ir struktūra, tokia kaip raumenys. Poodinis sluoksnis pirmiausia sudarytas iš riebalų, kurie apsaugo mūsų organus nuo smūgių.