125 milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo žvynelinės, tačiau diskusijos apie šią odos būklę vis dar kupinos neužtikrintumo. Nesvarbu, ar jūsų šeimoje yra žvynelinės atvejų, ar jūs tiesiog norite pasidomėti šia odos problema, toliau pateikiame svarbiausių priežasčių ir simptomų sąrašą.

1. Iki 3 % Jungtinės Karalystės gyventojų (vyrų ir moterų po lygiai) kenčia nuo žvynelinės. Kitaip nei egzema, kuri dažniausiai prasideda vaikystėje, žvynelinė dažniausiai pasireiškia ankstyvoje pilnametystėje.

 

2. Žvynelinė atpažįstama iš paraudusios, šiurkščios odos plotų, padengtų  sidabro spalvos žvyneliais. Dažniausiai žvynelinė pasireiškia ant alkūnių, kelių, galvos odos ir apatinėje nugaros dalyje, tačiau ligos sunkumas kiekvienu atveju ženkliai skiriasi. Daugelis nuo žvynelinės kenčiančių žmonių susiduria vos su keliais pažeistos odos plotais, tuo tarpu kitiems ji pasireiškia daug plačiau.

 

3. Žvynelinė atsiranda dėl pagreitėjusios odos ląstelių gamybos. Daugelio žmonių kūnuose odos ląstelės pagaminamos ir naujomis pakeičiamos kas tris-keturias savaites. Žvynelinė pagreitina šį procesą, taigi jis įvyksta kas kelias dienas, o tai reiškia, kad odos ląstelių susidaro per daug. Anot kai kurių specialistų,  taip atsitinka dėl imuninės sistemos sutrikimų.

 

4. Žvynelinės simptomus pabloginti gali įvairiausios priežastys, įskaitant stresą, ligas, oro sąlygas ir vaistus. Kaip ir egzemos atveju, agresyvus ligos paūmėjimas gali sukelti dar daugiau streso ir taip vėl prasideda mums jau puikiai pažįstamas užburtas ratas.

5. Žvynelinės išgydyti neįmanoma, tačiau yra įvairiausių priemonių, nuo losjonų iki šviesos terapijos, kurios gali padėti palengvinti simptomus. „Neutral“ intensyvus atkuriamasis kremas yra mūsų pasirinkimas švelniai priežiūrai, tačiau pirmiausias jūsų žingsnis visuomet turėtų būti apsilankymas pas daktarą. Jis gali jus nukreipti pas dermatologą, kuris skirs tyrimus. .

 

6. Žvynelinė gali daryti didžiulę įtaką savigarbai, ypač tiems, kurie jaučia spaudimą dėl tikrovės neatitinkančių visuomenės lūkesčių. Nors sergant žvyneline gali būti tikrai blogų dienų, socialiniuose tinkluose yra didžiulė odos būklės bendruomenė ir labdaros organizacijos, tokios kaip Žvynelinės asociacija, kurios gali būti paramos šaltiniai.

 

7. Sergant žvyneline, jautria oda reikia rūpintis naudojant švelnius produktus be kvapiųjų medžiagų. „Neutral“ būtiniausių produktų rinkinys yra puikus atspirties taškas. Jį sudaro namų ūkio ir odos priežiūros produktai, kuriuose nėra kvapiųjų medžiagų ir dažiklių. 

 

8. Žvynelinė nėra užkrečiama. Šios ligos žmogus negali perduoti kitam. Didinat visuomenės sąmoningumą ir suteikiant jai daugiau žinių, žvynelinės aktyvistai tikisi, kad kiti pamatys tikrąją šios odos būklės pusę.