Tai, kaip skalbiate savo drabužius ir patalynę, gali atlikti itin svarbų vaidmenį rūpinantis visais odos tipais, net ir jautria oda – didelės įtakos šiuo atveju gali turėti net ir patys mažiausi sprendimai. Siekdami padėti jums priimti geriausius sprendimus, atsakėme į dažniausiai užduodamus klausimus apie skalbinius ir jų poveikį odai, tam, kad galėtumėte susikurti saugią ir nesudėtingą skalbimo rutiną.
Koks yra tinkamas skalbimo priemonės kiekis?
Vienas iš veiksnių, lemiančių tinkamą skalbimo priemonės kiekį yra vandens kietumas. Jis skiriasi kiekvienoje vietovėje, tačiau informacijos apie vandens kietumą galite gauti iš savo vandens tiekėjo. Kaip žinoma, kuo kietesnis vanduo, tuo daugiau į jį turi būti pilama skalbimo priemonės. Kaip bebūtų, nustatyti tinkamą skalbimo priemonės kiekį ir išvengti ant drabužių susidarančių muilo likučių bei odos sudirginimo galėsite tik išsiaiškinę jūsų vietovei būdingą vandens kietumo lygį.
Ar galima dėvėti naujus drabužius prieš tai jų neskalbiant?
Geriausia naujus drabužius išskalbti prieš dėvint, kadangi tai padeda pašalinti dažiklių likučius bei kitas chemines medžiagas, kurios liko po gaminimo proceso. Šis paprastas žingsnis padės jums sumažinti odos sudirginimo riziką.
Kaip įsitikinti, kad skalbimo metu buvo išskalauta visa skalbimo priemonė?
Galite skalbimo mašiną užprogramuoti taip, kad ji papildomai išskalautų skalbinius. Šią funkciją turi daugelis skalbimo mašinų ir ji padeda iš jūsų drabužių pašalinti muilo likučius, o tai savo ruožtu gali padėti apsaugoti jūsų odą ir išvengti jos sudirginimo.
Kokioje temperatūroje turėčiau skalbti savo drabužius?
Žemesnė skalbimo temperatūra yra ne tik ekonomiškesnė, bet ir labiau tausojanti gamtą. Patalynę, apatinius drabužius ir rankšluosčius skalbkite 60 laipsnių temperatūroje, kad visiškai pašalintumėte bakterijas, o žemesnę, 30 laipsnių, temperatūrą rinkitės skalbdami visus kitus skalbinius.
Kokią skalbimo priemonę turėčiau naudoti?
Kadangi dažikliai ir kvapiosios medžiagos dažnai sukelia odos sudirginimą, geriausia rinktis skalbiklius, kurių sudėtyje šių medžiagų nėra. Net jei po jūsų stogu gyvena visi odos tipai, nuo normalaus iki jautraus, „Neutral“ hipoalerginės formulės, kuriose yra 0 % kvapiųjų medžiagų ir 0 % dažiklių, padės jums pasirūpinti visos šeimos oda.
Kaip dažnai skalbti patalynę ir vaikų žaislus?
Patalynę ir vaikų žaislus skalbkite 60 laipsnių temperatūroje ne rečiau, kaip kartą per 2 savaites. Kadangi minkšti žaislai dažnai guli ant grindų ir yra nuolat glėbesčiuojami, ant jų gali susikaupti daug dulkių ir bakterijų. Reguliarus skalbimas pašalins kiek įmanoma daugiau bakterijų ir dulkių bei suteiks žaislams nuostabiai gaivų kvapą.
Ar verta naudoti skalbinių minkštiklį?
Skalbinių minkštiklis padeda užkirsti kelią statinio elektros krūvio atsiradimui, palengvina lyginimą ir suminkština jūsų drabužius. Vis dėlto, jeigu išskalbus jūsų drabužiai atrodo šiek tiek riebaluoti, tikriausiai pripylėte per daug minkštiklio – tad kitą kartą skalbdami pamėginkite įpilti mažesnę dozę.
Kaip skalbti drabužius, kad jie kvepėtų švara, nenaudojant produktų su kvapiosiomis medžiagomis?
Kadangi drabužiai sugeria aplink esančius kvapus, norėdami natūralaus, gaivaus kvapo, džiovinkite juos gryname ore. Taip išdžiovinti drabužiai taip pat bus minkštesni, nei džiovinant patalpoje.