Kartais gali atrodyti, kad jūsų oda nesuvaldoma, tačiau radus laiko savo kūnui suteikti tokią priežiūrą, kokios jam reikia, net ir jautrią odą įmanoma suvaldyti. Nuo pasirūpinimo tinkamu maistu iki bandymo išvengti pavojingų sudedamųjų dalių – surašėme jums paprastus dalykus, ką daryti ir ko nedaryti, kurie padės jums tinkamai pasirūpinti savo kūnu.

Ką daryti

Maitinkitės sveikai

Subalansuotas mitybos planas suteiks jūsų odai sveiką ir gražią išvaizdą. Gaminkite šeimai patiekalus su skania bei odai naudinga riebia žuvimi (kurioje gausu omega 3), avokadais, graikiniais riešutais, pomidorais ir soja. kompromisų. Maitinkitės sveikai

 

Gerkite vandenį 

Vanduo atlieka labai svarbų vaidmenį išlaikant jūsų odos drėkinimo balansą ir yra vienas svarbiausių veiksnių prižiūrint jautrią odą. Kiekvienam žmogui reikalingas vandens kiekis yra individualus, tačiau pasistenkite išgerti bent 6-8 stiklines skysčių per dieną. Gerti galima tiek pieną, tiek arbatą ar net kavą, tokiu būdu palengvinant jūsų šeimai tenkantį iššūkį.

 

Pabandykite „išmirkyti ir uždaryti“ principą

Pasitepus drėkinamuoju kremu ir praėjus ne daugiau, kaip trims minutėms po prausimosi duše, padėsite odai geriau išlaikyti drėgmę ir užkirsite kelią jos išsausėjimui. Ši rutina taip pat tinka ir jautrios odos priežiūrai.

 

Valykite

Kasdienis odos valymas padeda išvengti užsikimšusių porų, sutrūkinėjimų ir išsausėjusių zonų. Kiekvieną rytą ir vakarą tepamas raminantis odos valiklis padeda nuvalyti makiažą, nešvarumus, negyvas odos ląsteles ir viską, ką jūsų oda „susirenka“ dienos metu.

 

Šveiskite

Odą sudaro keli sluoksniai. Viršutinis sluoksnis, dar vadinamas raginiu, yra išorinis barjeras, sudarytas iš negyvų ląstelių. Šio sluoksnio nušveitimas padeda išvengti užsikimšusių porų bei užtikrina, kad vėliau tepami produktai visiškai įsigertų į odą.

 

Ko nedaryti

Negulėkite ilgai vonioje

Turint omeny, kad karštas vanduo gali išsausinti jūsų odą, venkite ilgo gulėjimo karštoje vonioje bei prausimosi po karštu dušu. Viena iš esminių jautresnės odos priežasčių yra dehidratacija, dėl kurios oda išsausėja, parausta ir sudirgsta.

 

Nepalikite muilo likučių ant odos

Išlipus iš vonios ar dušo ant odos likęs muilas gali sudirginti jūsų odą. Išlipę iš vonios ar išsimaudę po dušu, kruopščiai nuplaukite muilo likučius, kad pilant vandenį nebesimatytų muilo burbulų.

 

Netrinkite odos rankšluosčiu

Oda yra daug jautresnė nei jūs manote, todėl sudirginimo išvengsite, jei nusausinsite ją švelniai. Nusausinkite odą švelniai priliesdami ją rankšluosčiu, o ne trindami.

 

Nenaudokite produktų, kurių sudėtyje yra dažiklių ar kvapiųjų medžiagų

Dažikliai ir kvapiosios medžiagos (tiek natūralūs, tiek sintetiniai) gali sudirginti odą. Visuose „Neutral“ 0 % produktuose, kurie atestuoti bendradarbiaujant su Danijos astmos ir alergijų asociacija, nėra nei dažiklių, nei kvapiųjų medžiagų.