Kadangi egzema yra viena labiausiai paplitusių sveikatos problemų pasaulyje, yra galimybė tikimybė, kad šia liga kas nors iš jūsų artimųjų sirgo praeityje, o galbūt serga ir šiandien. . Siekdami palengvinti  šios odos ligos gydymą surinkome svarbiausią informaciją apie dažniausiai pasitaikančią  egzemos formą – atopinį dermatitą. 

Kas yra egzema?    

"Egzema yra pavadinimas, apimantis ne mažiau, kaip 11 skirtingų odos ligų. Atopinis dermatitas arba atopinė egzema yra dažniausiai pasitaikanti šios ligos rūšis, apie kurią jūs galbūt jau žinote. Iš kartos į kartą paveldima atopinė egzema dažniausiai kamuoja žmones, turinčius jautrią odą, ir dažnai pasireiškia kartu su astma ir šienlige.

 

Nors ši liga kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai, dažniausiai pasitaikantys egzemos simptomai yra paraudusi, niežtinti oda, padengta nedidelėmis, vezikulėmis vadinamomis, pūslelėmis, kurios gali šlapiuoti ir paversti odą šiurkščia. Geriausia, ką galite padaryti, siekdami išvengti odos sudirginimo, tai skirti laiko savo odai ir jos valymo rutinai. "

 

Kas sukelia egzemos paūmėjimą?

"Atopinė egzema, tai jūsų natūralaus odos barjero funkcijos sutrikimas, kurio dažna pasekmė yra dirgiklių ir alergijas skatinančių medžiagų (pavyzdžiui, dulkių ir kvapiųjų medžiagų) sukelti odos pažeidimai ir uždegiminės reakcijos. Kai kuriems žmonėms ligą iššaukia ir alerginės reakcijos maistui bei gyvūnų kailiui. Priežastį gali nustatyti alergijų tyrimas arba laipsniškas potencialių  ligos sukėlėjų atmetimo būdas.

 

Daugelis žmonių pripažįsta, kad egzemos simptomų paūmėjimą dažnai  paskatina stresas, nuovargis ir nusilpęs imunitetas. Užburtas ratas dažnai susidaro, kai stresas paveikia jūsų odą, o ši, savo ruožtu, ima kelti stresą – arba atvirkščiai. "

 

Kada išsivysto egzema?

Egzema beveik visada pasirodo ankstyvoje vaikystėje, jos simptomai matomi net 20 % kūdikių.  Didžioji dauguma vaikų (apie 75 %) šią ligą iki paauglystės arba išauga, arba  su paūmėjimu susiduria tik retkarčiais.

 


Kur egzema pasireiškia?

"Skirtingos rūšies egzema gali paveikti skirtingas kūno dalis. Atopinis dermatitas dažniausiai pasirodo aplink alkūnes arba vidinėje kelio sąnario pusėje, tuo tarpu stazinis dermatitas dažniausiai sutinkamas apatinėje kojų dalyje. Kūdikiams egzema dažniausiai pasireiškia niežtinčiu veido išbėrimu.

Drėkinimas švelniais produktais be kvapiųjų medžiagų, pavyzdžiui, „Neutral“ produktais, gali apsaugoti nuo egzemos paūmėjimo. Visi mūsų gaminiai yra rekomenduojami Danijos astmos ir alergijų asociacijos. Pasirinkę mūsų produkciją būsite tikri, kad  esate gerose rankose.

 

Nors egzema gali sukelti nepatogumų ir stresą, ši odos liga nėra pavojinga gyvybei, ją nesunkiai galite suvaldyti tinkamai prižiūrėdami odą. Jeigu esate susirūpinę dėl egzemos, pirmiausiai visuomet turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Jis gali paskirti alergijų testą arba nukreipti jus pas dermatologą."