Jei mama ar tėčiu tapote dar visai neseniai, tikriausiai turite daug klausimų apie... Na, tikriausiai, apie viską – įskaitant ir jūsų kūdikio odą. Kaip dažnai vaikus maudyti? Ar būtina naudoti šampūną? Ir taip toliau. Nors rūpinimasis sausa oda gali pasirodyti gąsdinantis, tereikia pažinti savo kūdikio odą ir pasikliauti savo nuožiūra. Vis dėlto, kol išsiaiškinsite, kas veikia, o kas ne, pateikiame kelis naudingus faktus.
Kūdikio oda yra gležna
Odos paskirtis yra mus apsaugoti, kaip bebūtų, šią funkciją ji atlikti galės tik užtikrinus tinkamą jos drėgmės lygį. Naujagimio odelė yra plonytė kaip popierius, daug plonesnė už suaugusiojo, ir gali greitai netekti drėgmės. Todėl labai svarbu sugalvoti gerą odos priežiūros rutiną, naudojant tokius produktus, kurie padeda išsaugoti natūralius odoje esančius aliejus.
Kūdikius maudyti užtenka rečiau, nei galvojate
Kūdikio pernelyg dažnai nemaudydami padėsite išsaugoti natūralius aliejus, kurie išlaiko mažylio odelę sudrėkintą (per daug vandens gali išsausinti jo odą ir padidinti išbėrimų bei sudirginimų riziką). Įprastomis dienomis užteks sudrėkintos kempinės, o kai ateis laikas voniai, naudokite priemonę be muilo ir kvapiųjų medžiagų. Kalbant apie šampūną, daugelis tėvų supranta, kad, kol kūdikis dar labai mažas, išplauti jo plaukus užtenka tiesiog vandeniu. Arba galite rinktis švelnų šampūną kūdikiams, pavyzdžiui, „Neutral“ šampūną kūdikiams, kuris išplaus jo plaukus ir nesudirgins odos.
Geriausi yra švelnūs produktai
Norėdami išvengti staigaus sudirginimo, nuo pat pirmų dienų pradėkite rūpintis kūdikio oda pasirinkdami švelnius produktus be kvapiųjų medžiagų, kurie padės išlaikyti odos drėgmę. „Neutral“ produktai puikiai tiks pradėti jūsų kūdikio jautrios odos priežiūrą. Mūsų produktuose nėra jokių kvapiųjų medžiagų ar dažiklių, jie specialiai sukurti taip, kad apsaugotų jo odą nuo sudirginimų.
Daugelis odos sutrikimų yra nesunkiai išgydomi
Ieškote sprendimo, kaip atsikratyti sauskelnių bėrimo, kūdikio egzemos ar lopšio kepurės? Daugelis šių odos problemų pasitaiko itin dažnai ir atsiranda ne anksčiau, kaip praėjus dviem mėnesiams. Esama daugybės būdų sumažinti diskomfortui, tačiau visų pirma derėtų atrasti produktus, kurie neerzina kūdikio odos.
Daugiau patarimų
"Daugiau patarimų, kaip rūpintis jautria kūdikio oda, galite gauti susisiekę su kuria nors iš toliau nurodytų medicinos asociacijų:
Astma: Astmos organizacija, Nacionalinės sveikatos tarnybos pasirinkimas
Egzema: Egzemos organizacija, Britų odos fondas, JK alergijų labdaros fondas, Nacionalinės sveikatos tarnybos pasirinkimas"